Provozovatelé vleků v Orlických horách počítají ztráty způsobené počasím

Některé areály, například Sedloňov, Olešnice nebo Rokytnice v Orlických horách, jsou kvůli příliš teplému a deštivému počasí, které výrazně zhoršilo kvalitu sněhu, zavřené. Jinde mají omezený provoz nebo ruší večerní lyžování. Na svazích se objevují travnaté plochy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolby v Orlických horách přenášejí svoji pozici přes satelitní navigační systém do mapy, kde ji mohou sledovat běžkaři | Foto: Jiří Fremuth

Areály v Říčkách nebo na Šerliškém mlýně ještě fungují, i tam ale vyčíslují ztráty. Podle Petra Prouzy ze skicentra v Deštném se propad zatím pohyboval kolem 50 procent, bude ale hůř.

„Myslím si, že ztráty budou ještě vyšší 28. a 29., kdy tu má být špička. Ale sezóna je na začátku a uvidíme, jak dopadne leden, únor. Doufám, že se zima ještě trošku ukáže a že nám dá lepší podmínky pro zasněžování, protože doposud, i když se zasněžovalo, tak to bylo vždycky na hraně. Dnů, kdy šlo opravdu efektivně zasněžovat, bylo strašně málo,“ vysvětluje.

Sníh v Orlických horách je tak mokrý, že i rolby mají problém po něm jezdit. Sjezdovky nejde nijak upravovat. „Musíme počkat, až sníh opravdu trošku přituhne a bude se s ním dát trošku pracovat,“ říká Prouza.

V Deštném už také zrušili večerní lyžování. A není prý možné odhadnout, kdy se vleky opět rozjedou i večer. „Bojujeme, abychom udrželi vůbec provoz v nějakém smysluplnějším stavu. Každá úprava je pro nás velký problém, protože sníh se horší,“ dodává Prouza.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme