Průmyslová zóna v Holešově čeká na nové investory. Hledá mezi drobnějšími podniky

Průmyslová zóna v Holešově stále čeká na příchod investorů. V areálu za více než miliardu korun zatím působí dvě firmy. Pokud se pozemky nepodaří pronajmout do šesti let, Zlínský kraj bude muset vrátit část dotace na výstavbu. Strategického investora přitom hned po dokončení zóny odradila od vstupu ekonomická krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslová zóna Holešov se rozrůstá | Foto: Roman Verner

Zóna měla v plném obsazení dosáhnout deseti miliard investic a zhruba čtyř tisíc pracovních míst. Ředitel správní organizace Industry Servis ZK Jakub Černoch připouští, že kvůli krizi mají dvouleté zpoždění, ale vracení dotací se nebojí.

„My jsme ve velmi úzkém kontaktu jak s vládní agenturou Czechinvest, tak se správcem dotačního programu - ministerstvem průmyslu. Podmínky jsou průběžně upravovány reálné situaci a jsem přesvědčen, že k takovému stavu nemůže dojít,“ tvrdí Černoch.

Volné plochy by chtěla využít společnost NWT z Hulína pro výstavbu skleníků s počítačově řízenou produkcí rajčat.

„Nejmenší skleník, který se vůbec vyplatí stavět, je tři hektary, tento je průmyslový, šest metrů vysoký, hydroponní, všechno je řízené automaticky. Musí tady být nějaké zázemí, jako kotelna, balicí linka,“ říká ředitel David Vítek.

Zemědělskou výrobu ale nepřipouští statut zóny a musel by se po dohodě s krajským úřadem změnit.

Investoři, kteří by měli o plochu zájem, jsou jak místní, tak zahraniční. To je společnost AGC Fenestra, se kterou už má Industry Servis ZK uzavřenou smlouvu.

„Tam je to ve fázi projektové přípravy, takže nemůžu ještě říct finální výsledek té investice, ale předpokládáme, že by to mohlo být kolem tří hektarů obsazených jejich výrobním závodem. Předběžně by se jednalo o asi o stovku pracovních míst,“ uvádí Černoch.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme