První dokumentace na proměnu nákladových nádraží v Praze jsou hotovy

S přestavbou strategických lokalit poblíž centra Prahy by se mělo začít co nejdříve. Pražští zastupitelé chtějí na nejbližším jednání během jara schválit proměnu významných míst jako jsou nákladové nádraží Žižkov, Masarykovo a smíchovské nádraží nebo Bubny.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autojeřáb

autojeřáb | Foto: Alena Palečková

Jak Radiožurnálu řekl Luděk Sekyra, majitel developerské společnosti Sekyra Group, která připravuje nové projekty na Žižkov a Smíchov, dokumentace na přestavbu je hotová:

"Podklady, které jsou nutné ke změně územního plánu pro komerční zástavbu těchto území, jsme odevzdali útvaru rozvoje města. Probíhá příprava, která by měla vést k tomu, aby došlo ke změně tak, aby se tyto pozemka daly komerčně využít. Předpokládáme, že by k této změně mělo dojít v příštích měsících.“

Jde o proměnu tzv. brownfieldů , tedy převážně plně nevyužívaných území například nákladových nádraží nebo bývalých areálů továren. Podle pražského radního Martina Langmajera je úprava těchto území pro město prioritou.

Pražský magistrát právě vyhodnocuje připomínky občanů k novému územnímu plánu hlavního města. Těch přišlo vůči plánovaným změnám rekordní počet. Dvakrát víc než původně magistrát předpokládal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme