Psí pisoár zachránil v Držovicích túje kolem místní kaple. Obec chce koupit další

Nenápadný patník napuštěný speciální látkou vyřešil problém se zničenými tújemi v Držovicích nedaleko Prostějova. Psí pisoár naučil místní psy, aby se venčili výhradně u něj. A stromky, které dřív právě kvůli jejich častému venčení usychaly, dnes vypadají zase hezky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venčení psů | Foto: Lenka Šipošová

Starostka Držovic Blanka Kolečkářová (STAN) ukazuje u místní kapličky něco, co vypadá jako klasický patník. Tenhle má ale v sobě navíc otvory.

„Je to psí pisoár. Moc se nám to osvědčilo a mám dojem, že je to dokonce český patent,“ popisuje starostka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Psí pisoár vyřešil problém se zničenými tújemi v Držovicích. O novinku se zajímala Barbora Taševská

Psí pisoár je umístěný vedle místní kapličky a na pohled tu vůbec nijak neruší.

„Umístili jsme ho sem hlavně z jednoho důvodu. Měli kolem kostela alej tújí a rohové tújky začaly trpět tím, že je očůrávali pejsci. Na to právě přišla možnost tohoto pisoáru a ejhle, je po problému,“ vysvětluje Blanka Kolečkářová.

A jak dodává, na pisoáry mají příznivý ohlas i mezi držovickými pejskaři. „Kolikrát si toho ani nevšimli, že tam něco takového je, ale ten pejsek ví, za čím jde.“

„Když budete mít široký prostor a někde daleko uprostřed bude stát nějaký strom nebo balvan, tak ten pes půjde tam k tomu. Nevím proč, ale je to tak,“ potvrzuje Zdeňka Poláková z Držovic, která venčí svého psa Bena.

Protože se novinka osvědčila, Držovice nakoupí další patníky. „Udělali jsme letos hodně výsadeb okrasné zeleně, a aby nám to netrpělo v určitých krizových místech, tak to chceme nainstalovat,“ uzavírá starosta Blanka Kolečkářová.

Barbora Taševská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme