Psům z ostravského útulku by domov měla pomoct najít nová kampaň

Psi z ostravského útulku se teď mohou cítit trochu jako modelky. Přišel tam totiž profesionální fotograf a všem pořídil několik snímků, které se teď upravují a už brzy zaplaví tramvaje a autobusy v Ostravě. Proč to všechno? Kvůli nové kampani ‚Ztratil se páníček‘, která jim má pomoct najít nový domov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psí útulek v Příměticích u Znojma

Psí útulek v Příměticích u Znojma | Foto: Pavel Kudrna

Štěkot desítek psů z ostravského městského útulku opravdu nelze přeslechnout. Jeden hlas patří i fence Táje, v útulku byla déle než tři roky, nikdo ji nechtěl.

„Je to kříženec, který byl odchycený v listopadu 2009, je to milá fenka. Nemůžeme bohužel ovlivnit, jestli si pejska někdo vezme, jen ho můžeme nabídnout, a pokud si ho nikdo nevezme, zůstává tady,“ vyprávěl minulý týden o Táje vedoucí útulku v Ostravě-Třebovicích Jaromír Somerlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pejsky z ostravského městského útulku mají pomoci zpropagovat také fotografie v MHD

V den, kdy její příběh odvysílal Český rozhlas Ostrava, si pro ni jako zázrakem přišel nový pán. Podrobnosti o něm útulek zveřejnit nemůže, ale potvrzuje to, jak je propagace opuštěných zvířat důležitá.

„Každá popularita a prezentace, která se udělá, samozřejmě pomáhá útulku a k tomu, aby se pejsci dostali do nových rodin,“ těší Jaromíra Somerlíka.

Psi z ostravského útulku teď budou hledat nové pány i v tramvajích a autobusech, vystavovat se tam budou na plakátech. Kvůli tomu už byli i u fotografa.

„Všichni psi byli velice přátelští a nadšení z toho, že jsou venku. Moc se jim to líbilo a nám taky, protože jsme si mohli prohlédnou krásné psy, které tam mají. Fotografie se teď budou upravovat, ořezávat a dávat do grafiky, která se později objeví v MHD,“ říká autor nového projektu ‚Ztratil se páníček‘ Robin Vašnovský.

Věří, že plakáty a příběhy psů pomohou hodně z nich najít nový domov a současně uleví věčně přeplněnému útulku.

Tereza Jelínková, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme