Půjčit míče a pálky si mohli lidé ve Žďáru jen pár hodin, pak bedýnku rozkradli zloději

Sportovní vybavení, které směla veřejnost volně k dispozici od začátku prázdnin v parku ve Žďáru nad Sázavou, zmizelo jen pár hodin poté, co město umístilo sportovní bedýnku do parku na Farská humna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Badmintonový míček | Foto: Irena Šarounová

„Když to tady bylo nové, tak jsme si tu byli se synovci zahrát líný tenis a bylo to super. Když teď přijela moje přítelkyně, byli jsme tu opět, ale v bedně zbyl jen talíř na frisbee,“ říká pan Stanislav. To, že náčiní zmizelo, ho dost rozčílilo.

Po 14 dnech provozu zbývá na dně bedny jen pár barevných kuželů, poničené míče a rozlámaná pálka na líny tenis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bednu se sportovním vybavením zloději rozkradli 8 hodin poté, co ji město umístilo do parku. Podrobnosti přinesla redaktorka ČRo Martina Kovaříková

„Bedna s herními prvky byla umístěna pár hodin a poté neznámý pachatel část prvků odcizil. V současné době se tam má nacházet jen pár kuželů,“ říká vedoucí městské policie ve Žďáru nad Sázavou Martin Kunc.

Velkou bednu na sportovní potřeby nechalo město instalovat doprostřed parku hned vedle nového hřiště pro děti. Před odnesením ji chrání řetěz, kterým je připoutána k lavičce. Víko nebylo uzamčené. Zájemci si mohli kdykoli zdarma zapůjčit třeba míče na fotbal a volejbal, pálky na líný tenis a badminton, létající talíře, barevné kužely a další vybavení.

„Nápad je to sice pěkný, ale ne moc realizovatelný, říká paní Renata. Ještě před pár dny prý viděla v parku několik dětí, jak si s vybavením hrají.

Odcizené sportovní náčiní prý město nebude dokupovat. Podle radního za ANO Radka Zlesáka budou v bedně k dispozici pouze použité hračky, které tam může dát kdokoliv.

„Základní princip je takový, že by tam měly být věci, které už jsou použité. Tím, že už je někdo použil, ztratí novotu a nebudou vybízet nikoho k tomu, aby si je odnesl domů,“ vysvětluje radní Zlesák.

Starší vybavení, které by nikoho nelákalo ke krádeži, se nyní pokusí sehnat místní komunitní koordinátorka.

Martina Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme