Putim by měla do roka získat nové protipovodňové opatření. Pomůže i Český rozhlas

Jednou z obcí, do které poputuje výtěžek z rozhlasové sbírky, bude také Putim na Písecku. Blanice tam dál klesá a v obci se uklízí. Řeka se ve městě ještě do svého koryta nevrátila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněná Blanice v Putimi | Foto: Jitka Cibulová Vokatá

Místní obyvatelé tam domů chodí zatím jen pracovat. Pomáhá jim i velký počet dobrovolníků z celé republiky.

Zatopené domy, chalupy a chaty, kterých bylo v Putimi celkem 32, jsou čisté, vydezinfikované a většina sklepů je odčerpaných.

V domech se stále otlouká omítka a také se řeší čistota studní. Plocha mezi třemi mosty je stále částečně zatopená.

Nicméně Putim dostala dvě dobré zprávy: Půjdou sem peníze z finanční sbírky rozhlasového nadačního fondu Pomáhejte s námi a obec by se měla také do roku dočkat protipovodňového opatření, které by případnou další povodeň mělo zmírnit.

ONLINE: Sbírka ČRo Pomáhejte s námi překonala 2 miliony

Číst článek

Český rozhlas zřídil call centrum s telefonním číslem 221 555 555, kam je možné telefonovat v pátek 14. června od 5.00 do 18.00 své nabídky na pomoc postiženým povodněmi. Na speciální stránce projektu Českého rozhlasu - Pomáhejte s námi nabízíme pohled do call centra i online reportáž z průběhu sbírky.

Přispět je možné i formou dárcovské SMS ve tvaru DMS ROZHLAS na číslo 87 777. Jedna SMS stojí 30 korun, postižení povodněmi obdrží z této částky 27 korun.

Český rozhlas pomáhá obcím postiženým povodněmi | Foto: Michal Jindra

Jitka Cibulová Vokatá, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme