Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Pyrotechnici prohledávají na Zlínsku okolí zničeného skladu munice, pomáhá jim i tank

Policie uzavřela bezpečnostní pásmo kolem zničeného skladu munice ve Vrběticích na Zlínsku. Exploze zdemolovala téměř celý objekt a v okolí skladiště leží zbytky pěchotní a dělostřelecké munice. Stále nezvěstní jsou dva lidé, kteří se uvnitř areálu pohybovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příjezdové komunikace k areálu se skladem munice jsou uzavřené | Zdroj: ČTK

Část hasičských jednotek už Vrbětice opustila. Záchranné práce byly po setmění z bezpečnostních důvodů přerušené, pokračovat budou ráno.

„Na místě i v blízkém okolí budou probíhat práce pyrotechniků, kteří budou zkoumat munici, zdali je ještě funkční. Terén je zajištěný zhruba do okolí asi jednoho a půl až dvou kilometrů. Hlídají ho policisté, aby nedošlo k nebezpečí výbuchu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Vrběticích na Zlínsku pokračuje likvidace následků výbuchu muničního skladu. Situaci na místě sleduje reportér Pavel Sedláček

Policie důrazně varuje občany před snahou dostat se do okolí komplexu. Kusy stále funkční munice totiž mohl výbuch vymrštit až stovky metrů daleko. Bezpečnostní opatření podle mluvčí potrvají nejméně ještě v nejbližších dnech, jakýkoliv podezřelý nález mají lidé hlásit na linku 158.

Pyrotechnikům bude od zítřka pomáhat i speciální hasičský tank ze záchranného útvaru v Hlučíně. Zajistí jim větší bezpečnost při likvidaci následků tragické exploze.

„Pod tou asistencí si můžeme představit jednak dohašování lokálních ložisek hoření nebo horkých míst a může vytvářet v uvozovkách i v podstatě pancéřový štít postupujícím pyrotechnikům. Jednou z výhod této techniky je, že může být řízena dálkově,“ upřesnil mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Oblak dýmu nad místem exploze vyfotografovaný z okna radnice ve Valašských Kloboukách, vzdálené sedm kilometrů od Vrbětic | Foto: ČTK

Výbuchů z objektu skladu se ozvalo několik, největší exploze obyvatele vystrašila ve tři čtvrtě na jedenáct. Ta zcela zničila halu, kde byla pěchotní a dělostřelecká munice. Podle některých místních byla tlaková vlna tak silná, že vysklila okna blízkých domů.

Ostravská společnost Imex Group, která měla objekt v nájmu, potvrdila, že v souvislosti s výbuchem pohřešuje dva pracovníky ve věku 56 a 59 let. Záchranáři se zatím na požářiště nedostali.

Výbuch na Zlínsku zničil sklad munice, dva lidé jsou pohřešováni | Foto: ČTK

Pavel Sedláček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme