Pyrotechnici začnou s odstřelem ker na Jizeře

Pyrotechnici dnes budou odstraňovat ledové kry na řece Jizeře na Semilsku. Společně s hasiči a policisty mají postupovat proti toku řeky na Rakousy až do Dolní Sytové. Krajská povodňová komise bude informovat všechny dotčené obce, aby se připravily na případnou evakuaci obyvatel v ohrožených oblastech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kry na Jizeře | Zdroj: ČTK

„Budeme muset podle pokynu pyrotechniků uzavřít určitý prostor, protože z toho budou odlétávat kusy ledu, aby nedošlo k nějakému zranění nebo poškození majetku. V některých úsecích budou v době odstřelu uzavřeny i komunikace, které jsou podél toku řeky,“ řekl ředitel liberecké policie Milan Franko.

Původně měli pyrotechnici z libereckého hasičského sboru uložit trhavinu už včera večer a odpálit ledové kry u Dolánek na Turnovsku. Podle hasičů se ale náhle zvedla hladina a led klouzal, takže odstřel odsunuli na ranní hodiny.

Podle starostky Dolánek Mileny Bílkové je zatím situace stabilizovaná. Kritická situace by podle ní ale nastala, kdyby se kry uvolnily v Železném Brodu nebo Dolní Sytové a vřítily se do obce.

Igor Maňour, Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme