Pyrotechnici znovu prohledají okolí vybuchlého muničního areálu u Vrbětic

Druhý pyrotechnický průzkum dnes čeká okolí muničního areálu u Vrbětic na Zlínsku. Po středečním výbuchu skladiště střeliva policie evakuovala obyvatele nedalekých Haluzic a Lipové. Včerejší prohlídka vesnic dopadla dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál ve Vrběticích je pod dozorem policie | Zdroj: ČTK

„Nezjistili jsme zde ani poškození žádného z těch objektů v obci, ani jsme zde nenalezli žádné střepiny. Ráno se bude průzkum opakovat, abychom měli stoprocentní jistotu, že tyto obce nejsou ohroženy,“ potvrdil ředitel pyrotechnické služby Jaromír Dlouhý.

Pokud i dnešní prohlídka okolí skladu dopadne dobře, lidé ze dvou evakuovaných obcí by se mohli brzy vrátit domů.

„Jsme mírně optimističtí. Zhruba od 14. hodiny bychom potom mohli rozhodnout o tom, že evakuace by byla ukončena,“ řekl krajský policejní ředitel Jaromír Tkadleček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Už dvě noci nespali evakuovaní obyvatelé Lipové a Haluzic na Zlínsku svých postelích. Natáčel s nimi Roman Verner

Obyvatelé Lipové a Haluzic strávili už druhou noc u příbuzných nebo na ubytovně. Zatímco první večer byli smutní a vyděšení, včera už jimi lomcovala zlost.

„Já jsem byl pořád ještě happy. Ale odpoledne to na mě úplně dolehlo,“ popisuje jeden z nich. Evakuovaní lidé si přejí, aby se co nejdříve našel viník jejich trápení.

Roman Vašička s rodinou strávil první noc u bratra. Pak už ho nechtěl obtěžovat a využil evakuační ubytovnu. Teď má strach hlavně o psa, který bude už třetí den zavřený doma.

„My jsme tam schválně stáli od pěti hodin a doufali jsme, že aspoň, když už tam jezdí, tak nám dají tu helmu a vezmou nás tam. Že dám psovi vodu, oni tam počkají a pojedeme pryč. Já z baráku nic nepotřebuju,“ říká pan Vašička.

Šanci ale dostali jen chovatelé velkých hospodářských zvířat. Roman Dvořák upozorňuje na další problém: „Až se nám vrátí děcka ze škol, do čeho je oblečeme?“

Zda se budou moci do svým domovů vrátit, se dozví odpoledne.

Z areálu muničního skladu se ozvaly další výbuchy, evakuovány byly okolní obce - mapa | Foto: ČTK

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme