R35 na Pardubicku by měla vzniknout prostřednictvím PPP projektu

Ministr dopravy Vít Bárta dnes v Pardubickém kraji jedná o důležitých dopravních stavbách. Představitelé kraje i obyvatelé s napětím očekávají hlavně rozhodnutí o výstavbě rychlostní silnice R 35. Pro Víta Bártu má R35 podle jeho slov absolutní prioritu. Ministr dopravy navrhuje vyřešit stavbu prostřednictvím PPP projektu. Podmínkou je ale vyřešení stavby obchvatu Litomyšle. A to je problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dočkáme se R35? | Zdroj: ČTK

Vedení města chce silnici vést dál od zástavby. Proti tomu se ale brání soukromý zemědělec pan Vaňous a nemohou se dohodnout. Město se navíc nedohodlo ani s krajem.

Podle Víta Bárty je skandální, že tuto záležitost začal kraj s městem řešit až dnes při jednání. Starosta Litomyšle Michal Kortyš ale namítá, že blízká varianta by zcela zastavila stavební rozvoj města. Že další jednání nebudou jednoduchá připouští i pardubický hejtman Radko Martínek:

„Stanoviska obou stran jsou nekompromisní. To znamená, že to tam bude velmi složité a těžké.“

Jan Piroch, Petr Sehnoutka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme