Řada obcí na Děčínsku byla bez proudu kvůli silnému větru i dvanáct hodin

I dvanáct hodin se bez elektřiny museli obejít lidé, kteří žijí nebo podnikají na Děčínsku, třeba ve Všemilech, Staré Olešce nebo Jánské. Jako na mnoha jiných místech i tam přetrhaly větve elektrické vedení. Silný vítr se tam jen tak neutiší a energetici říkají, že výluky a opravy se budou ještě objevovat pravděpodobně i v dalších obcích v severních Čechách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dráty elektrického vedení

dráty elektrického vedení | Foto: Marián Vojtek

Cesta z Děčína do Všemil je plná popadaných větví a převrácených popelnic. Vítr auty lomcuje, jako by byly z papíru. Stovkám místních lidí výpadek elektřiny zkomplikoval život. Nejvíc asi ve všemilské jízdárně.

„Je to těžké, všechno je tu na elektriku, například napajedla koním. Takže koně máme venku, nosíme jim konve do výběhu. Další problém je ten, že ve výbězích nejde proud, takže jak nejsou koně pod proudem, tak utíkají. Je to velká komplikace, mohou zaběhnout na silnici a auta je srazí,“ popisuje problémy Václav Zdich, který tu pracuje.

Paní Radka, která přijela do Českého Švýcarska na víkend na chatu, s problémy s elektřinou počítala. Odstávka byla ale dlouhá.

„Elektřina tu nešla dvanáct hodin. Já si nestěžuji, tady je to normální. Mluvilo se o tom dost dlouho, že se sem vítr žene. Asi s tím člověk i počítá,“ spokojuje se se situací Radka.

Vítr v severních Čechách zatím neslábne, výpadky se objevují průběžně na dalších místech. Bez proudu jsou teď třeba i Křešice u Děčína.

Iva Zítková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme