Rada Plzeňského kraje projedná, kam půjdou příspěvky na úpravu lyžařských tras

Na svém letos v pořadí sedmém zasedání se dnes sejde Rada Plzeňského kraje. Projednávat bude mimo jiné návrh, jak rozdělit dotace na úpravu lyžařských běžeckých tras na Šumavě. Podle hejtmana by peníze měly jít hlavně obcím, které dostávají po novém rozpočtovém určení daní méně peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na Šumavě | Foto: Jan Schafhauser

Plzeňský kraj dá letos na úpravu běžeckých tras 300 tisíc korun, jednou tolik, co v minulých letech a mezi obce je rozdělí sám. Dříve tam peníze putovaly přes Regionální rozvojovou agenturu Šumava.

Krajští radní už se starosty obcí, které zajišťují pravidelnou strojovou úpravu tras, jednali. Dnes určí, kolik kdo dostane.

„Vzhledem k tomu, že ty lyžařské trasy jsou soustředěny i u mnohých obcí, které byly jako jedny z mála postiženy novým rozpočtovým určením daní tím, že jim tedy ubyly finanční prostředky – napadá mě Modrava, napadá mě Kvilda a další tyto obce, tak kraj tento titul bude rozdělovat primárně těmto obcím,“ uvedl hejtman Milan Chovanec.

Kraj tak chce podle něj přispět k tomu, aby turisté do těchto míst jezdili za zimními sporty dál.

„Byla by velká škoda, kdyby z důvodu neupravených tras mířili na Lipno, nebo jinam než k nám,“ doplnil Chovanec.

Dotace jsou určené pro zimní sezónu 2012/2013 a jejich vyplacení proběhne zpětně.

Údržby lyžařských tras zčásti financuje Evropská unie, dále Plzeňský a Jihočeský kraj a také sponzoři z řad obcí, podnikatelů i soukromých osob.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme