Radmila Kleslová oznámila rezignaci na funkce v městských firmách

Předsedkyně pražského hnutí ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová rezignovala na funkce v pražských městských firmách. Uvedla to v tiskovém prohlášení. Odejde z představenstva Pražské teplárenské a dozorčí rady PRE.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starostka Prahy 10, Radmila Kleslová | Foto: Praha 10

Kleslová v poslední době čelila kritice, že od městských firem inkasuje statisíce korun měsíčně. Už dříve média informovala o platbách státních společností její právnické firmě za poradenské služby.

„Nechci, aby mé členství ve statutárních orgánech těchto společností sloužilo k dehonestační kampani, která je účelově vedena výhradně proti mé osobě, i když ve statutárních orgánech těchto společností zasedají i další zástupci koalice,“ uvedla v prohlášení Kleslová.

Působením Kleslové v městských firmách se mělo ve čtvrtek zabývat zastupitelstvo hlavního města. K bodu programu se ale nedostalo, dnes v noci zastupitelé odvolali čtyři z 11 radních a jednání nakonec přerušili do 5. listopadu, kdy by měli pokračovat i jednáním o Kleslové.

Pražští zastupitelé odvolali z rady Stropnického, Haška, Novákovou a Ropkovou

Číst článek

Ta vyzvala zástupce Trojkoalice, kteří hlasovali pro zařazení bodu na program, aby funkce v městských firmách také opustili. Místopředseda Trojkoalice Jan Wolf ale k tomu nevidí důvod.

„My chápeme toto vyjádření jako obranu, že když člen ANO opustí post, tak k tomu chce vyzvat i ostatní. Mě by tedy jenom zajímalo, jestli takto se k tomu postaví i ostatní zástupci hnutí ANO v ostatních dozorčích radách pražských firem,“ poznamenal Wolf.

Radmila Kleslová pracovala podle zjištění investigativních reportérů Českého rozhlasu nejméně pro pět státních a polostátních firem. Například pro ČEZ, kde pobírala 100 tisíc měsíčně. Smlouva ale bude předčasně ukončena.

Pracovala i pro Správu železniční dopravní cesty a pro České dráhy. Spolupráce, která už rovněž skončila, Kleslové měsíčně vynášela 135 tisíc.

Smlouvu měla Kleslová také s Čeprem a pražským dopravním podnikem, ve kterém má město podíl. Čepro odmítlo dokumenty odtajnit.

Kauza Kleslová a ČEZ | Foto: Český rozhlas

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme