Radní Plzeňského kraje projednají dotace pro lyžařské tratě či pro včelaře

Poprvé v letošním roce zasedá Rada Plzeňského kraje. Ta má dnes na programu mimo jiné schválení dotací na úpravu běžeckých tras na Šumavě a v Českém lese, dotace pro včelaře či dar pro děti, které se letos narodily v kraji jako první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský hejtman Milan Chovanec (vlevo), který byl v říjnu zvolen poslancem, zatím žádnou z těchto funkcí nesloží | Foto: ČTK

Krajští radní budou schvalovat dotační titul na úpravu běžeckých tras na Šumavě a v Českém lese ve výši 300 tisíc korun.

Stejnou částkou přispěl kraj obcím, které zajišťují pravidelnou strojovou úpravu tras, také v loňském roce.

Další dotace se budou týkat kultury, památkové péče či cestovního ruchu. „Zde je například zahrnuta částka 1,5 milionu korun na program rozvoje cyklodopravy a cykloturistiky v Plzeňském kraji,“ přiblížila mluvčí plzeňského hejtmanství Alena Marešová.

Na programu je i vyhlášení dotačního programu na podporu včelařství. V návrhu je pro letošní rok částka 1,5 milionu korun. Celkem už Plzeňský kraj rozdělil včelařům 10 milionů korun.

„Radní budou také schvalovat finanční dar pro rodiče první holčičky a prvního chlapečka narozených v roce 2014 v Plzeňském kraji,“ doplnila mluvčí.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme