Radní schválili rozpočet pro Prahu, šetřit se bude na kultuře i rozvoji obce
Rozpočtové provizorium Praze zřejmě nehrozí. Nová rada hlavního města schválila rozpočet na příští rok ve výši zhruba 44 miliard korun. Rozhodnutí je důležité pro městské části, které by při dočasném řešení nemohly sestavit vlastní rozpočty.
Metropole by zase musela zastavit důležité investice. Radní ovšem podle náměstka primátora Tomáše Hudečka z TOP 09 budou muset ještě škrtat.
ČTĚTE TAKÉ: Pražští radní podle očekávání zrušili tendr na svoz odpadu
„Rozpočet byl schválen v navržené podobě. To znamená běžné výdaje, tak jak byly naplánovány, a kapitálové výdaje by měly být zatím provizorně udělány do jednoho čísla, které by teprve po nějakém čase mohlo být ještě rozpracováno, protože na to teď nebyl čas. Mám i takové ohlasy od mých kolegů, že se nám podaří v těch kapitolách, které máme v rezortech, tak že se nám podaří tam nějaké úspory udělat. To znamená od kultury až po rozvoj obce i informatiku,“ říká.
ČTĚTE TAKÉ: Obměněná dozorčí rada pražského dopravního podniku má zajistit lepší hospodaření
O rozpočtu na rok 2012 by mělo pražské zastupitelstvo hlasovat v polovině prosince.
Pražští radní dnes také rozhodli o zrušení ekotendru za více než 16 miliard korun a odvolali několik členů dozorčí rady pražského dopravního podniku.