Radní v Opavě budou jednat o odvolání ředitele divadla. Soubor se proti němu bouří

V Opavě by dnes mohla skončit vzpoura herců a hudebníků proti řediteli Slezského divadla. Tamní městská rada bude rozhodovat o tom, jestli nového ředitele odvolá. Napětí v divadle trvá už několik měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slezské divadlo v Opavě | Foto: F. Tichý

Slezské divadlo v Opavě zažívalo vypjatou situaci už v roce 2012, důvodem byl tehdy seškrtaný rozpočet. O více než tři roky později se bouře vrací. Tentokrát kvůli novému řediteli Karlu Drgáčovi.

„Popírá veškeré předpisy, kolektivní smlouvu, vyjadřuje se nepěkně o zaměstnancích, až vulgárně. Je tady velký chaos a zmatek,“ vypočítává všechny problémy Stanislav Beneš z divadelních odborů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Opavská městská rada bude rozhodovat o odvolání ředitele Slezského divadla. Natáčel o tom redaktor Martin Knitl

Zmatky jsou údajně i v přípravě repertoáru a v obsazování vedoucích funkcí bez výběrového řízení. Problémy řeší i centrály odborových svazů. Karel Drgáč ale všechny výtky opakovaně odmítl.

„Nikomu se neděje žádná křivda, podle mého názoru určitě ne. A nepřišel jsem do Opavy někoho terorizovat,“ říká ředitel divadla.

V pondělí opavští zastupitelé nečekaně velkou většinou vyzvali městskou radu, aby ředitele opravdu odvolala. Herci Martin Táborský a Martin Valouch to ocenili:

„My teď máme takový otazník, jak i ta rada to vlastně projedná a jak to schválí.“
„Doufáme, že ho konečně odvolají.“

A to se zřejmě stane, odhadl vzápětí náměstek primátora za sdružení Změna pro Opavu Dalibor Halátek: „Bude odvolán ve středu, to k ničemu jinému nesměřovalo. Bude navrženo nějaké řešení pro vedení divadla,“ doplnil náměstek.

Opava patří k nejmenším městům, která mají vlastní dvousouborové divadlo. Co bude dál, je v rukou radních.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme