Radnice v Čáslavi chce omezit hazard ve městě

Středočeská Čáslav bojuje s nepřizpůsobivými občany. V září kvůli tomu zastupitelé zakázali pití alkoholu na veřejnosti. Dnes znovu zasednou za jednací stůl a projednají návrh vyhlášky, která by ve městě omezila hazard.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel sv. Petra a Pavla v Čáslavi

Kostel sv. Petra a Pavla v Čáslavi | Foto: Jiří Zahradník

Radnice připravila vyhlášku navazující na dokument, který zastupitelé přijali už před lety. Tehdy zakázali vznik nových heren, kterých je v současné době v desetitisícovém městě celkem šestnáct.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o plánovaném omezení hazardu v Čáslavi zjišťoval Michal Trnka

„Předpokládá se, že by tady bylo povoleno provozování automatů od 16. do 20. hodin,“ nastínil návrh nové vyhlášky starosta Čáslavi Jaromír Strnad.

Do zdejších ubytoven se v průběhu jara a léta z různých koutů republiky přistěhovaly desítky nepřizpůsobivých občanů. Městská policie tehdy začala častěji řešit například stížnosti na rušení nočního klidu.

Zastupitelé proto v září přijali vyhlášku zakazující pití alkoholu na veřejnosti a začali intenzivně jednat s majiteli ubytoven. Výsledek: někteří z nich už začali ubytovny postupně rušit.

„Minimálně 70 až 80 těchto občanů se už vrátilo z našeho města do svých původních bydlišť,“ dodal starosta Čáslavi Jaromír Strnad.

Michal Trnka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme