Radnice v Jičíně vypsala výběrové řízení na ředitele. Proti bývalému se vzbouřili učitelé

Jičínská radnice hledá nového ředitele pro Základní školu Husova, kde se proti Jindřichu Tryznovi vzbouřili učitelé. Někdejšího ředitele radní odvolali na konci února a teď je v pracovní neschopnosti. Nový ředitel má školu začít řídit od srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní škola v Norské ulici v Kladně | Foto: Pavel Pavlas

Proti bývalému řediteli Jindřichu Tryznovi se učitelé vzbouřili loni. Situace se vyhrotila na začátku letošního roku, kdy dal dnes už odvolaný ředitel výpověď trojici učitelů.

„Situace tam, jak mám informace, se uklidnila. Nejsou tam žádné problémy,“ popisuje situaci v Základní škole Husova jičínský starosta Jiří Liška z ODS.

Teď rada města rozhodla, že město najde nového ředitele ve výběrovém řízení.

„Rada na svém posledním zasedání rozhodla, že vypíše konkurz. Bylo tam takové dvouměsíční, nechci říci, bezvládí, to není pravda, protože úspěšně zastupovala pana ředitele jeho zástupkyně, která byla pověřena řízením školy. Ale my jsme nevěděli, jestli bývalý pan ředitel nepodá stížnost proti odvolání, to neudělal , takže teď jsme vyhlásili konkurz na místo, které by se mělo v dohledné době obsadit.“

Jindřich Tryzna má ve škole podle Jiřího Lišky pětinový učitelský úvazek, ale dlouhodobě je v pracovní neschopnosti.

„Takže pravděpodobně jeho další budoucnost na škole s ním bude řešit už nový ředitel.“

Nového ředitele už mají dvě další jičínské základní školy ZŠ a MŠ 17. listopadu povede dosud novinář Ivan Trulička a ZŠ Poděbradova pak bude řídit žena, Michaela Štálová.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme