Radnice v Novém Boru zakázala hazard. Automaty jsou ale dál v provozu

V Novém Boru na Českolipsku zakázala vyhláška veškerý hazard ve městě. V ulicích města ale herny fungují dál a výherní automaty stále lákají řadu obyvatel. Hazard v Novém Boru zdaleka neskončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Občané v Novém Boře, kteří nešli v pochodu, vyjadřují nespokojenost se situací ve městě | Foto: Filip Jandourek

Nejpřísnější vyhláška v celém Libereckém kraji, která zakazuje hazard na území celého města bez výjimky platí v Novém Boru od 1. ledna. Přesto je možné zahrát si automaty a trávit čas u videoterminálů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Už dřív tady byla vyhláška, která omezovala hazard po 22. hodině a stejně se hrálo dál.mp3

Lidé jsou nespokojení a nejsou rádi, že hazard z města nezmizel. „Hazardní lobby se zase podařilo to nějak obejít. Už dřív tady byla vyhláška, která omezovala hazard po 22. hodině a stejně se hrálo dál. Nevím, jestli je město vůbec schopný si tu vyhlášku vynutit,“ stěžují si oslovení obyvatelé Nového Boru.

„Musíme respektovat dané zákony. Nejprve musí doběhnout smlouvy. To znamená, že do půl roku zmizí všechny automaty. U videoterminálu je nastavena lhůta ze strany ministerstva do tří let,“ vysvětluje starosta Jaromír Dvořák.

Jakub Viliš, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme