Radnice v Novém Bydžově bude jednat o obnovení dětské pohotovosti

Rodiče malých dětí z Nového Bydžova mají už dva týdny problém. Od začátku března totiž ve městě ve všední dny nefunguje dětská pohotovost. Lékaři tam děti přes den ošetří jen o víkendech a svátcích. A od dubna se navíc změní i chod pohotovosti pro dospělé. Městu se situace nelíbí, a dokonce chce jednat o obnovení dětské pohotovosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciální ordinace | Foto: Pavel Pavlas | Zdroj: Český rozhlas

Dětská pohotovost v Novém Bydžově funguje o víkendech a svátcích od 8 do 18 hodin. V jinou dobu musí rodiče se svými nemocnými dětmi buď ke svým pediatrům. A pokud neordinují, musí jet do jičínské nemocnice anebo až do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Pohotovost pro dospělé bude od začátku dubna na interní klinice. Město chce obě pohotovosti zachovat v co největší míře. „O tom právě budeme jednat ještě s vedením jičínské nemocnice. O všech pohotovostech včetně toho, že bude město zřejmě přispívat finančně, aby pohotovost, jak jedna, tak druhá, byla v maximální možné míře zajištěna,“ vysvětluje novobydžovský místostarosta Bohumil Orel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti k fungování pohotovosti v Novém Bydžově zjišťoval redaktor Ondřej Vaňura

Zdejší nemocnice spadá pod jičínskou. Její ředitelka Dana Kracíková přiznává, že o finanční podporu od města požádala. Ta by ale měla jít jen na pohotovost pro dospělé. „Jednání by spíš mělo k dospělé pohotovosti. Tam šlo o to, že město tam chtělo zachovat zároveň při pohotovosti chirurgickou ambulanci. Chirurgů, kteří se chtějí podílet na službách, je omezené množství,“ říká.

Dana Kracíková tak obnovení dětské pohotovosti moc reálně nevidí. „Musíme se prostě přizpůsobit ekonomické realitě. Nemůžeme si dovolit provozovat službu, která je výrazně ztrátová a není navštěvovaná pacienty. To je zásadní důvod,“ dodává Kracíková.

Zástupci Nového Bydžova by měli s vedením nemocnice jednat v první polovině dubna.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme