Radnici v Pardubicích čekají změny. Náměstek primátorky Martin Bílek rezignoval

Náměstek pardubické primátorky Martin Bílek ze Sdružení pro Pardubice odstupuje z funkce. V prosinci sice těsně ustál návrh na odvolání, proti jeho setrvání ve vedení radnice se ale vyslovili i zastupitelé z jeho klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bílek | Foto: raclette-fondue.com, Český rozhlas Pardubice

Primátorka Štěpánka Fraňková navíc oznámila, že Bílek ztratil její důvěru. Zastupitelé náměstkovi vyčítali hlavně špatnou přípravu nového územního plánu. Stěžovali si také, že nedostávají dobře připravené materiály k projednávání.

Martin Bílek se rozhodl rezignovat během Vánoc, včera svůj krok oznámil členům zastupitelského klubu. Českému rozhlasu Pardubice naznačil, že ho poměry v komunální politice zklamaly.

„Když jsem vstupoval před dvěma lety do této sféry, tak byť mě spousta lidí varovalo, nemyslel jsem si, že jde o nějaké politikaření, o nějaké zákulisní dohody a podobně. Já jsem zkrátka nastaven jinak. Já si myslím, že speciálně ta komunální politika není pravá nebo levá, že to není koalice nebo opozice, že by mělo všem jít o jednu věc, to znamená o nějaký rozvoj města, o rozvoj příslušného regionu, o to, aby se žilo dobře tam, kde žijí,“ uvedl.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme