Radnici v Pardubicích čekají změny. Náměstek primátorky Martin Bílek rezignoval

Náměstek pardubické primátorky Martin Bílek ze Sdružení pro Pardubice odstupuje z funkce. V prosinci sice těsně ustál návrh na odvolání, proti jeho setrvání ve vedení radnice se ale vyslovili i zastupitelé z jeho klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bílek | Foto: raclette-fondue.com, Český rozhlas Pardubice

Primátorka Štěpánka Fraňková navíc oznámila, že Bílek ztratil její důvěru. Zastupitelé náměstkovi vyčítali hlavně špatnou přípravu nového územního plánu. Stěžovali si také, že nedostávají dobře připravené materiály k projednávání.

Martin Bílek se rozhodl rezignovat během Vánoc, včera svůj krok oznámil členům zastupitelského klubu. Českému rozhlasu Pardubice naznačil, že ho poměry v komunální politice zklamaly.

„Když jsem vstupoval před dvěma lety do této sféry, tak byť mě spousta lidí varovalo, nemyslel jsem si, že jde o nějaké politikaření, o nějaké zákulisní dohody a podobně. Já jsem zkrátka nastaven jinak. Já si myslím, že speciálně ta komunální politika není pravá nebo levá, že to není koalice nebo opozice, že by mělo všem jít o jednu věc, to znamená o nějaký rozvoj města, o rozvoj příslušného regionu, o to, aby se žilo dobře tam, kde žijí,“ uvedl.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme