Radnici v Ústí nad Orlicí dál povede Petr Hájek za Oušťáky

Radnici v Ústí nad Orlicí povede další čtyři roky koalice složená ze sdružení Oušťáci, ČSSD, KDU-ČSL a ODS. Smlouvu by zástupci stran měli podepsat v pondělí. Post starosty obhájil Petr Hájek za vítězné Oušťáky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhledna Andrlův Chlum nabízí krásný výhled na Ústí nad Orlicí | Foto: Honza Ptáček

„Našli jsme nejen shodu v programových bodech, zásadních investicích, ale i třeba v tom, jak postupovat v revitalizaci areálu Perly. Shodu jsme našli i v personálním obsazení radnice na postech místostarostů a radních města," uvedl Hájek pro ČTK.

Oušťáci získali na radnici devět z 27 mandátů. Na druhém místě ve volbách skončilo sdružení Ústí 2014 s pěti mandáty. Právě za tuto stranu postoupil do zastupitelstva i Jiří Čepelka, v minulosti starosta a poslanec, kterého před čtyřmi lety vystřídal v radničním křesle právě Hájek.

Čtyři křesla připadnou sociální demokracii, tři nezávislým s podporou TOP 09. Po dvou zastupitelích budou mít ještě KSČM, ODS s nezávislými kandidáty a lidovci.

V dosavadní radniční koalici zasedali zástupci Oušťáků spolu s ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09, jejíž zástupkyně kandidovala jako nestraník.

ČTK, Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme