Rakovník má po šesti letech zubní pohotovost

V době úspor a škrtů bude mít další středočeské město svou vlastní zubní pohotovost. Právě ode dneška mohou na dveře zubní ordinace zaklepat obyvatelé z Rakovníka a blízkých obcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová zubní pohotovost v Kladně | Foto: Josef Seifert

Obyvatelé Rakovníka se zubní pohotovosti dočkají po dlouhých šesti letech. Tak dlouhou dobu totiž tato služba ve středočeském městě chyběla. Pomoc při nenadálé bolesti zubů tak obyvatelé regionu museli o víkendech hledat v Praze a později v Kladně.

Nyní Středočeský kraj otevírá rakovnickou ordinaci zubní pohotovosti v místní nemocnici. Během tří měsíční zkušební doby tam budou lékaři pacientům pomáhat každou sobotu dopoledne - konkrétně od osmi do dvanácti hodin.

Poté kraj rozhodne o případném rozšíření otevírací doby na celý víkend. Navíc je možné, že zubní pohotovost se časem z rakovnické nemocnice bude stěhovat jinam.

„Vzhledem k tomu, že tam máme celou řadu nevyužitých areálů Středočeského kraje, tak bychom chtěli, aby třeba na celém jednom patře byla řada pohotovostí,“ nastínil krajské plány náměstek hejtmana Marcel Chládek.

Michal Trnka, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme