Rallye Krkonoše ukončila tragická nehoda, zemřel při ní jeden z jezdců

Při rychlostní zkoušce na Rallye Krkonoše ve Vrchlabí zemřel jezdec Miloš Vágner. Vážně zraněného spolujezdce Petra Grosse převezl vrtulník do nemocnice. Organizátoři po nehodě akci ve Vrchlabí zrušili.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

závod rallye (ilustrační foto)

závod rallye (ilustrační foto) | Foto: fisico_6403, licence Attribution-NonCommercial 2.5 Generic

„Naši zdravotníci se na místě zhruba 40 minut pokoušeli resuscitovat zraněného řidiče, ale jeho zranění byla bohužel natolik vážná, že jim podlehl. Druhý muž byl po ošetření letecky transportován na trauma centrum do Fakultní nemocnice v Hradci Králové,“ potvrdil mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

Nehodu teď na místě vyšetřují policisté. „Budou také vyšetřovat to, zda nedošlo k nějakému pochybení pořadatelů sportovní akce. Na závěry je ještě brzo, v tuto chvíli nemohu říct, jak dlouho vyšetřování potrvá,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Blanka Hlavatá z organizačního týmu soutěže jakékoliv selhání pořadatelů odmítá. „Určitě jsme nepochybili. Došlo k vážné nehodě, zřejmě vinou jezdecké chyby.“

Vágner se stal první letošní obětí z řad účastníků automobilových soutěží v Česku. Smrtelná nehoda poznamenala naposledy loni v říjnu Rallye Příbram.

Alžběta Havlová, Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme