Rallye Orlické hory byla zrušena, po nárazu do sloupu zahynul navigátor

Automobilový závod Rallye Orlické hory pořadatelé zrušili kvůli tragické nehodě. Řidič jednoho z vozů sjel mezi obcemi Kounov a Bystré ze silnice a naboural do betonového sloupu. O život přišel 63letý navigátor. Policisté teď zjišťují příčinu nehody. Nikdo další zraněn nebyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během Rallye Orlické hory zahynul po nárazu do sloupu navigátor

Během Rallye Orlické hory zahynul po nárazu do sloupu navigátor | Foto: Policie ČR

53letý řidič vylétl mimo trasu a narazil bokem do sloupu vysokého napětí, který se rozlomil.

„Náraz na stranu, kde seděl 63 letý spolujezdec, byl bohužel tak silný, že navigátor utrpěl velmi vážná zranění neslučitelná se životem,“ potvrdila policejní mluvčí Ivana Ježková.

Záchranáři, kteří na místo povolali i vrtulník, se muže zhruba hodinu marně pokoušeli resuscitovat.

„Vyšetřovatel na místě nařídil soudní pitvu mrtvého muže. Nařídil také technické zkoumání závodního vozu, abychom vyloučili případnou technickou závadu. A samozřejmě budeme zjišťovat, zda organizátoři závodu dodrželi všechna bezpečnostní pravidla pro přípravu tratě,“ dodala Ježková.

Závod pořadatelé okamžitě zrušili. Vzhledem k tomu, že k tragédii došlo na uzavřené trati, nejedná se o dopravní nehodu. Vyšetřovatel už zahájil úkony pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Kateřina Kohoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme