Ranní bouřka vyřadila z provozu trolejbusy a tramvaje v Plzni. Blesk zasáhl rozvodnu elektřiny

Škodu za miliony korun způsobila ranní bouřka Plzeňským městským dopravním podnikům. Blesk udeřil do měnírny s rozvody elektřiny a vyřadil na desítky minut z provozu tramvaje a trolejbusy. Dočasně jezdily náhradní autobusy, ale kapacitně nestačily cestující pobrat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj EVO1 | Foto: Petr Kološ

Blesk zasáhl řídicí centrum měnírny v budově HYDRO na Denisově nábřeží v 6.10. Napájení všech trolejbusových a tramvajových linek vypadlo asi na 40 minut.

Podle hasičů shořela řídicí jednotka trolejí pro Plzeň. Předběžně odhadují, že škoda bude asi milion korun.

Tramvaje a trolejbusy nahradily autobusy. Kapacita autobusů však nestačila, protože touto dobou jezdí mnoho lidí do práce. Po dobu výpadku jezdily pouze ty trolejbusy, které mají alternativní pohon, a tudíž nepotřebují elektrické napájení.

„Automatické ovládání měnírny je v současné době mimo provoz, a obsluha je tedy zajišťována fyzicky,“ řekl mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků René Vávro. „V současné době pracujeme na odhadu škod, které se budou pohybovat v milionech korun."

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme