Razie v příbramské věznici. Policie zatkla kvůli pašování drog 17 lidí

Policisté zatkli 17 lidí kvůli pašování drog do věznice Bytíz u Příbrami. Do pondělní policejní akce nejen ve věznici, ale i na dalších místech na Příbramsku a Písecku se zapojilo 130 policistů a více než stovka pracovníků vězeňské služby. Policisté se na ni připravovali déle než měsíc. Zadrženým hrozí až deset let vězení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto)

Policejní páska, policie, uzavírka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Jednalo se o rozsáhlou a organizovanou drogovou trestnou činnost. Výsledkem akce je 17 osob omezených na osobní svobodě, z toho pět vězňů, ostatní jsou jejich známí, příbuzní či kamarádi," upřesnila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Hlavními organizátory byli podle ní dva vězni ve věku 41 a 43 let, kteří pomocí mobilního telefonu úkolovali ostatní členy skupiny a řídili jejich činnost.

Členové skupiny, kteří byli na svobodě, údajně nelegálně obstarávali, zasílali či předávali drogy odsouzeným na venkovním pracovišti. Ti je poté skrytě pronášeli do střežených prostor věznice, kde je šířili mezi ostatní vězně. Z prodeje měli podle policie finanční prospěch nebo je měnili za tabák, kávu a podobně.

Policie rozbila mezinárodní gang a zadržela drogy za 216 milionů korun

Číst článek

Během posledních pár měsíců se skupina údajně snažila propašovat do věznice nejméně 1200 tablet léků a také marihuanu. Značnou část návykových látek dozorci odhalili v doručených zásilkách a při prohlídkách vězňů.

Razii ve věznici předcházela více než měsíční příprava. Do věznice přijelo v pondělí 70 policistů ve čtrnácti vozidlech, k dispozici měli šest psů a pomáhali jim i psovodi vězeňské služby. „V rámci celé akce byly provedeny čtyři domovní prohlídky a dvě prohlídky jiných prostor, při kterých byla nalezena léčiva, která budou nyní podrobena znaleckému zkoumání. Dále šlo o nález mobilního telefonu, kterým se obvinění domlouvali," dodala mluvčí.

Policisté v úterý obvinili 17 lidí, z toho pět žen, z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, šíření toxikomanie a maření výkonu úředního rozhodnutí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme