Realitní makléřce hrozí 10 let za zpronevěru, klienty údajně připravila o 32 milionů

U krajského soudu v Brně dnes pokračuje hlavní líčení s Alexandrou Škorcovou. Realitní makléřce z Třebíčska hrozí 10 let za mřížemi. Podle obžaloby podvedla desítky klientů, kterým dohromady zpronevěřila 32 milionů korun. Někteří nedostali peníze za prodané nemovitosti, jiní přišli o vklad do jejích investičních fondů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reality Škorcová - sídlo firmy

Reality Škorcová - sídlo firmy | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

„V našem případě to zničilo život třem rodinám,“ říká Zdeněk Korotvička, který do realitního byznysu Alexandry Škorcové vložil dohromady devět milionů korun.

Uvěřil investičnímu fondu, který Škorcová vedle prodeje nemovitostí provozovala, a domníval se, že se mu peníze zhodnotí. Místo toho přišel o vše.

„Byly to naše celoživotní úspory za 25 let práce, od sedmi do sedmi, soboty, neděle,“ dodává Zdeněk Korotvička s tím, že částka zahrnovala i pozůstalost po rodičích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Realitní makléřce z Třebíčska hrozí 10 let za zpronevěru. Případ sleduje reportér Michal Malý

Domnívá se, že krach společnosti Reality Škorcová není podnikatelský neúspěch, ale že bylo vše dopředu pečlivě naplánované a promyšlené.

„Matematicky totiž podnikatelský neúspěch nevychází. Já jsem jí půjčil v listopadu milion korun, za čtrnáct dní neměla 25 tisíc, protože tyhle prostředky ztápěla a končila. Podle mě to z její strany je spíš organizovaný zločin a možná v tom ani není sama,“ poukazuje Korotvička.

Škorcová vinu odmítá, s novináři nemluví

Realitní makléřka se v současné době ukrývá v Praze a s nikým nekomunikuje. Za viníky označuje své bývalé zaměstnance a také média, která podle ní kauzu zbytečně nafoukla.

S Alexandrou Škorcovou Český rozhlas naposledy hovořil, když narychlo opouštěla a vyklízela svoji kancelář v Třebíči. Sdílná však nebyla. „Nebudu teď podávat žádné interview. Já si myslím, že se to všechno časem dozvíte,“ řekla.

Zdeněk Korotvička přišel ze všech klientů firmy Reality Škorcová o nejvíce peněz. Sám je zvědavý, jak soud dopadne. „Výše trestu potom ukáže, jestli se mýlím. Pokud to bude pod osm roků, tak už nevěřím nikomu a ničemu,“ poznamenal.

Hlavní líčení s Alexandrou Škorcovou bude u Krajského soudu v Brně pokračovat právě dnes. Makléřce hrozí až desetiletý trest.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme