Ředitel liberecké nemocnice odmítá obvinění z přijetí úplatku

Ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný čelí obvinění z korupce. Za údajné braní úplatků a předražení veřejné zakázky mu hrozí trestní sazba od 5 do 12 let. Policie obvinila také jeho manželku z praní špinavých peněz. Nečesaný obvinění odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitele Krajské nemocnice v Liberci Luďka Nečesaného (na archivním snímku) obvinila policie z korupce | Zdroj: ČTK

Podle policie převzal Nečesaný úplatek a podepsal předraženou veřejnou zakázku na dodávku lékařských přístrojů a zdravotnické techniky na kardiologické a traumatologické centrum liberecké nemocnice.

„Jsem obviněn z následného praní špinavých peněz společně se svou manželkou. 15–20 let máme firmy, které ve zdravotnictví krátce působí, nebyly nikdy v kontaktu s libereckou nemocnicí. Takže vůbec nevím, jakou souvislost chce policejní orgán najít v tom, že má dojít k nějakému vyvedení či vyprání jakýchsi peněz. Nepochopil jsem pointu, ale věřím, že mi ji někdo vysvětlí,“ uvedl Nečesaný.

Ředitelem nemocnice zatím zůstává. Mluvčí Barbora Silná uvedla, že Nečesaný o trestním stíhání informoval představenstvo nemocnice a zároveň dal svou funkci k dispozici, členové představenstva mu ale vyslovili důvěru.

Kvůli obvinění se mimořádně sejde dozorčí rada nemocnice. Zástupci akcionářů, kterými jsou Liberecký kraj a města Liberec a Turnov, se chtějí seznámit se situací.

„Požádal jsem předsedkyni dozorčí rady paní Mlejnkovou, aby svolala na pátek na ráno mimořádné jednání dozorčí rady a požádala předsedu představenstva a ředitele Krajské nemocnice Liberec, aby na jednání přišel a informoval o situaci členy dozorčí rady jako zástupce akcionářů,“ potvrdil hejtman Martin Půta (Starostové a nezávislí).

Eva Malá, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme