Ředitel Městské nemocnice Ostrava rezignoval, necítil prý podporu zaměstnanců

Šéf ostravské městské nemocnice Jaroslav Lux opouští svou funkci. Necítil prý podporu zaměstnanců. Lux, který nastoupil na post ředitele letos v únoru, se potýkal s kritikou části nemocničních pracovníků. Ti v červenci dokonce poslali vedení města petici za jeho odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odcházející ředitel Městské nemocnice Ostrava Jaroslav Lux | Foto: Městská nemocnice Ostrava

„Manažer, který jde do změn, potřebuje samozřejmě získat podporu pro provádění těch změn,“ řekl Lux ke své rezignaci.

Jaroslav Lux nastoupil do čela nemocnice v únoru s deklarovanými cíli zajistit její prosperitu, kvalitní péči a získat jí i jméno přívětivým chováním ke klientům. Část zaměstnanců však jeho vedení kritizovala. Nelíbila se jim konkrétní rozhodnutí i jeho manažerský „styl“.

V červenci poslali vedení města petici s požadavkem na Luxovo odvolání. Podepsalo se pod ni přes osm set lidí. Město se však za ředitele postavilo.

O tom, jak se postaví k Luxově rezignaci, bude vedení města jednat příští týden. „Rada města se touto záležitostí bude zabývat na své schůzi v pondělí 27. července a rozhodne o následných krocích,“ uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

ČRo, Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme