Ředitel nemocnice v Uherském Hradišti se prý mstí lékařům

Odvolání Antonína Karáska z funkce ředitele uherskohradišťské nemocnice požadují opoziční strany v krajském zastupitelstvu. Podle komunistů a hnutí Starostové a nezávislí se Karásek mstí lékařům, kteří se zúčastnili výzvy 'Děkujeme, odcházíme' a snaží se, aby z nemocnice odešli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí Míru je hlavní "migrační" křižovatkou mezi několika kinosály (někde mezi nimi je i posluchačka z Kroměříže, která vyhrála dvě víkendové akreditace v soutěži Mozaiky) / Letní filmová škola Uherské Hradiště 2008 | Foto: Lenka Novotná

Nemocnicí už také koluje otevřený dopis nespokojených zdravotníků a petice za odvolání Karáska, kterou podepisují desítky zaměstnanců.

Destrukce vztahů mezi ředitelem Karáskem a lékaři je už podle šéfa krajských komunistů Vladimíra Koníčka příliš pokročila. Vyřeší to prý pouze odvolání. „Zákopy jsou vykopány tak hluboké, že já osobně jiné řešení nevidím,“ řekl Vladimír Koníček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Pavla Sedláčka o uherskohradišťské nemocnici na Radiožurnálu.mp3

Krajská radní zodpovědná za zdravotnictví Hana Příleská nechce činit zásadní rozhodnutí, dokud se řádně neseznámí s celou situací. „Je pravda, že vztahy začaly být napjaté už při výzvě Děkujeme, odcházíme,“ přiznala.

Stanovisko ředitele uherskohradišťské nemocnice Antonína Karáska prezentuje mluvčí tohoto zdravotnického zařízení Ludvík Valouch.

„Vzhledem k tomu, že otevřený dopis lékařů nebyl panu řediteli přímo adresován, nebude se k jeho obsahu vyjadřovat,“ uvedl mluvčí.

Případné odvolání ředitele má v kompetenci valná hromada, kterou může svolat kraj, popřípadě dozorčí rada nemocnice.

Pavel Sedláček, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme