Regionální rada odvolala ředitele dotačního úřadu Severozápad Markvarta, který je ve vazbě

Pavel Markvart už není ředitelem dotačního úřadu ROP Severozápad. Je totiž ve vazbě kvůli podezření z machinací s evropskými dotacemi. Na druhý pokus ho odvolal výbor regionální rady, který teď hledá nového ředitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie prohledávala kanceláře Úřadu Regionální rady ROP Severozápad | Zdroj: ČTK

Nového ředitele určí výbor složený ze zastupitelů Ústeckého a Karlovarského kraje zvolených v říjnu. Kromě Markvarta je ve vazbě i Pavel Kouda. Ten se vzdal funkce náměstka ústecké hejtmanky, členství ve výboru Severozápadu a přerušil i členství v ČSSD.

Policie prověřuje několik projektů. Například opravy hotelu Cascade v Mostě, propagaci rekultivovaných území nebo opravu silnice Louny-Ročov.

Kvůli pochybením požaduje Brusel vrátit 2,5 miliardy korun. Podle ministerstva financí by to měly zaplatit kraje. Ty se tomu ale brání. Ministerstvo připomínky k požadavku Evropské komise teprve pošle.

Úřad bude prozatím řídit dosavadní vedoucí finančního oddělení Jana Havlicová. Markvartův zástupce Jiří Červinka totiž přechází na místo vedoucího odboru.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme