Registr vozidel v Ostravě má do optimálního stavu ještě daleko

Ostravský registr vozidel stále nefunguje tak, jak má. Velké fronty naštvaných šoférů se už uvnitř úřadu netvoří, stále jde ale často o loterii. Když má řidič štěstí, vyřídí vše bez čekání, jindy ale musí na úřad opakovaně. Ostravský magistrát připouští, že k ideálu má databáze ještě hodně daleko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Byl jsem si vyřídit novou registraci vozidla,“ říká Lukáš z Ostravy. Na úřad musel dvakrát. „Měl jsem jít v pátek, ale nešel jim registr, tak jsem musel dneska přijít znova. Objednal jsem se,“ popisuje.

Naopak řidič David je spokojený. „Je to všechno v pořádku. Jenom mám tři věci na přepsání, takže tím se to zdrželo. Jde o přepis trvalého bydliště, takže auto, vozík a motorku,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

S řidiči na registru vozidel v Ostravě mluvila redaktorka Andrea Čánová

Dalibor Mozdřeň z ostravského magistrátu by si však přál, aby registr fungoval stoprocentně.

„My jsme třeba měli problém, že nebylo možné navádět vozidla, převádět vozidla z okresu do okresu, v rámci města Ostravy. Dala se evidovat třeba pouze nová vozidla, vozidla z dovozu. Takže nemohu říci, že ty problémy jsou stále se opakující, ale jsou to problémy, které se vyskytují,“ konstatuje.

Další problém se týká strážníků. Ti ostravští už mají právo do databáze nahlížet, aby mohli řešit přestupky, přesto však často volají o pomoc úředníkům.

„Některé záležitosti pro krajskou policii Ostrava stále děláme i v současné době my. Je to lustrace vozidel, lustrace provozovatele, vlastníka vozidla,“ vypočítává Mozdřeň.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme