Registr vozidel v Pardubicích funguje kvůli špatným či chybějícím údajům stále pomalu

Centrální registr vozidel stále není spolehlivý. Dnes se o tom přesvědčily desítky žadatelů v Praze, Chrudimi nebo Pardubicích, kde došlo k výpadku. Systém tam ráno naběhl, pracovnice magistrátu ale nemohly provádět žádné změny, a tak se zdálo, že lidé přišli na úřad znovu zbytečně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registry vozidel konečně fungují. Problémy s nimi nejsou například ani v Jihlavě | Foto: Lucie Maxová

„Dnes tady čekám už od čtvrt na sedm a je bohužel devět hodin, ještě jsem se nedočkal a vypadá to, že se ani nedočkám. Myslel jsem si, že už to půjde stoprocentně, když se pan Dobeš zavázal, že to zprovozní,“ říká rozhořčený pan Josef, který dnešní čekání na centrálním registru vozidel vzdal.

Je krátce po deváté hodině a systém opravdu naběhl, úřednice hodinu po otevření konečně spouští lístkový systém. Podle vedoucí oddělení Kristýny Vojáčkové ale ráno nefungovaly základní operace.

„My jsme se do aplikace jako takové přihlásili, ale nešla nám vyhledávat vozidla, tudíž jsme se nedostali na kartu vozidla a následně nešly provádět žádné změny,“ popisuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na registru vozidel v Pardubicích natáčela Iveta Záleská

Systém teď běží ve stejném režimu jako v pátek. Lidé si tu musí vystát dlouhé hodiny, než přijdou na řadu, protože registrace jde úředníkům pomalu.

„Většina údajů je chybná nebo tam některá data vůbec nejsou, takže to pracovnice doplňují. Běžný úkon přihlášení vozidla, který trval čtvrt hodiny až dvacet minut, teď trvá tři čtvrtě hodiny a déle,“ vysvětluje Vojáčková.

Za výpadky registru mohou podle ministerstva lokální potíže s internetem

Číst článek

Mezitím ministerstvo dopravy zveřejnilo v tiskové zprávě, že za výpadek v Pardubicích mohou úřednice, které nezaregistrovaly IP adresu počítače. Vedoucí odboru Dopravy Vladimír Bakajsa to ale kategoricky odmítl.

„Přihlášení do IP adresy může udělat jen ministerstvo dopravy. To nás minulý týden o tuto IP adresu žádalo a my jsme jim ji 27. 7. v 9.27 odeslali mailem. Já si myslím, že to je ten hlavní důvod, že tam neproběhlo to, co mělo proběhnout, a proto se hledá viník,“ tvrdí.

Simona Bartošová, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme