Rekonstrukce historických Městských lázní v Liberci finišuje

Přeměna historických lázní v Liberci na galerijní objekt se chýlí k závěru. Stavba za 360 milionů korun je v současné době největší akcí ve městě. Hlavní stavební práce už jsou hotové. Teď se dokončují interiéry a terénní úpravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městské lázně v Liberci | Foto: Statutární město Liberec

Od začátku oprav se historické lázně proměnily. Hotová je fasáda i pohled na budovu a stojí tu moderní stavba depozitáře galerie.

„V tuto chvíli už stojíme na části téměř hotových zpevněných ploch. Protože většina dvora se řeší historickým nádechem žulových kostek, nemůžeme si tu dovolit udělat asfaltovou plochu. Pracovníci postupně jedou a dláždí. Sadové úpravy až na konec,“ ukazuje stavbyvedoucí Martin Dvořák.

Přehrát

00:00 / 00:00

O probíhající rekonstrukci libereckých lázní zjišťovala více informací Eva Malá

Hlavní stavební práce už jsou hotové a dokončují se interiéry. Stavbaři se ve spolupráci s architekty a památkáři snažili zachovat co nejvíce původních prvků. Kovové zábradlí má původní zelenkavou barvu, sloupy se zbavily nevzhledných kachliček, původní jsou i vitráže, ale také dveře a některá okna, a na části podlah je dobová dlažba.

Tam, kde býval bazén, vznikl nádherný prostor. Dostanou se sem i největší obrazy nebo plastiky. „Předpokládá se, že ve starých částech lázní budou hlavně stálé sbírky. Jsou to víceméně plošné obrazy, plastiky drobného charakteru, kdežto do proměnných sbírek hlavního sálu můžou přijít i velmi rozměrné obrazy a plastiky,“ slibuje architekt Jiří Buček.

Rekonstrukce by měla být hotová ke konci června. Poté se bude zařizovat interiér. Velké stěhování galerie ze zámku do lázní by mělo začít v únoru příštího roku.

Eva Malá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme