Rekonstrukce městského stadionu ve Vítkovicích je v plném proudu

Městský stadion v Ostravě – Vítkovicích je obsazen lidmi v přilbách a oranžových vestách, těžkými stavebními stroji a vysokými jeřáby. Rekonstrukce za 500 milionů korun je v plném proudu. Už zhruba za tři měsíce ale musí stavaři předat stadion opět sportovcům a divákům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá tretra Ostrava 50, Usain Bolt | Foto: Filip Jandourek

Místo nadšeného skandování zní stadionem zvuk vrtaček, ruch jeřábů a halekání dělníků.

„Práce probíhají v plném proudu a je tady poměrně dost živo,“ potvrzuje Petr Kratochvíl, který rekonstrukci velí. Na staveništi podle něj pracuje odhadem 120 až 150 lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Iva Havlíčková navštívila staveniště na městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích

„Stavba není pouze o tribuně, ale je to kompletní infrastruktura. Jsou to kompletně nové kanalizace, vodovody, kompletní osvětlení stadionu. Jsou to další objekty, jako jsou pokladny, vstupy a tak dále. Stavba je rozsáhlá po celém stadionu,“ vysvětluje.

Mumraj na staveništi sledují i řidiči z projíždějících aut nebo lidé, kteří na zastávce čekají na tramvaj. Někteří z nich už se těší na nejbližší sportovní zápolení, které stadion přivítá, a tím je vyhlášená Zlatá tretra.

Sportovce zase čeká nová běžecká dráha. Její povrch má být tvrdší a rychlejší než ten, na kterém už několikrát po sobě zazářil hvězdný sprinter Usain Bolt.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme