Rekonstrukce Werichovy vily by mohla začít na podzim

Werichova vila na pražské Kampě se po letech dočká kompletní rekonstrukce. Opravy by mohly začít na podzim a radnice Prahy 1 by tak chtěla navázat na dlouho plánovanou revitalizaci celého parku. Do stavebních prací v interiéru vily a úprav okolní zeleně, kde zatím převládají kopřivy, chce městská část investovat asi 24 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Werichova vila | Foto: Filip Jandourek

„Stěny vstupního vestibulu mohou sloužit jako galerijní výstavní prostory. Pokud by návštěvník přišel sem, tak by tady byla umístěna první část expozice. Zatím stále uvažujeme o Voskovcovi a Werichovi," uvádí nás do vily starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký z TOP 09.

V další části domu, kde dlouhá léta bydlel slavný herec Jan Werich, už jsou stěny otlučené na cihlu a vše je připraveno k rekonstrukci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Werichovy vily nahlédla s mikrofonem reportérka Evelyna Kulíšková

„Dům je v tuto chvíli zastabilizovaný. Vidíte, že nikde nevlhne, nikde nepadá. Schodiště jsou poměrně staticky pevná. Musíme si uvědomit, že dům byl velmi poničen v roce 2002 povodní, a díky tomu, že jsou dlouho odhaleny zdi, tak je to v podstatě vyschlé," popisuje starosta Lomecký.

Po původním točitém schodišti pak míříme do podkroví, kde už jsou opravené trámy a také střecha je v poměrně dobrém stavu. Praha 1 by si zde přála mít přednáškový sál.

„My bychom tady viděli docela vhodnou místnost třeba pro organizaci Post Bellum, která navrhovala, že pokud by se tady organizovaly nějaké přednášky pro děti, studenty na školách Prahy 1, tak by tady mohlo být i nějaké multimediální vybavení. Mohly by tady být lavice na sezení, stoly," dodává starosta.

Projekt opravy Werichovy vily byl měl začít v návaznosti na rekonstrukci celého ostrova Kampa. Nejprve ale musí být dokončena rekonstrukce Střeleckého ostrova. Revitalizace ostrova uprostřed Vltavy za téměř 80 milionu korun by měla skončit v létě.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme