Rekonstrukci nemocnice v Náchodě za více než miliardu pozastavil ÚOHS

Nemocnici v Náchodě čeká rekonstrukce za víc než miliardu korun. Pro jedny je to nezbytnost, pro druhé pak megalomanská akce, která na další roky zadluží Královéhradecký kraj. Miliardový tendr na stavitele nemocnice teď zarazil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náchodský zámek | Foto: Creative Commons Attribution 2,5 Generic, Martin Nyvlt

Výběrové řízení jsme pozastavili na návrh jedné ze stavebních firem, říká šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

„Kvalifikační podmínky jsou podle tohoto návrhu velice přísné, zejména co se týká požadavku na referenční zakázky, ten požadavek je na velmi vysoké objemy a to je pro nás důvodem,“ vysvětluje Rafaj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem přestavby náchodské nemocnice přiblížil reportér Jiří Fremuth

Radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková za ČSSD namítá, že kraj potřebuje na tak náročnou přestavbu, která proběhne za plného provozu, solidního partnera. O tom, že je soutěž otevřená, prý svědčí i počet sedmi subjektů, které se o obří zakázku ucházejí.

„My z toho samozřejmě nadšení nejsme, protože ztrácíme čas, nicméně předali jsme na ÚOHS všechny podklady, které si vyžádal, a já věřím, že toto opatření bude pozastaveno nebo zrušeno a výběrové řízení bude moci pokračovat dále,“ doufá radní.

Opoziční občanští demokraté celou přestavbu kritizují jako megalomanskou akci, která nemá finanční krytí a kraj nadlouho zadluží.

„Je velice zvláštní, že se spěchá s tím, aby byl vybraný dodavatel projekčních stavebních prací ještě před podzimními volbami. Myslím si, že je v pořádku, že celá ta obrovská megalomanská akce byla zastavena,“ říká krajský radní a lídr kandidátky ODS pro letošní volby Miroslav Plass.

Nejen o zdravotnictví v Královéhradeckém kraji bude dnešní předvolební Speciál Martina Veselovského, který Radiožurnál vysílá živě po 17. hodině přímo z Náchoda.
Videopřenos můžete sledovat na našem webu Zprávy.rozhlas.cz.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme