Rekordně teplé počasí pokračuje, v Budějovicích bylo přes 13 stupňů

V Česku na druhý svátek vánoční padaly i 30 let staré teplotní rekordy. Nejtepleji bylo na Českobudějovicku, kde meteorologové naměřili 13,1 stupně Celsia. Extrémně teplé počasí bylo i v Moravskoslezském kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravské Jiráskovo náměstí, kterému ale místní říkají Kuří rynek | Foto: František Tichý

V Ostravě-Porubě teploměr ukázal rovných 13 stupňů Celsia. Dosavadní rekord byl přitom 11,2 stupně Celsia. Extrémně teplé počasí bylo i v dalších městech.

„Například v nedalekém Mošnově byl rovněž překonán teplotní rekord pro tento den z roku 1983, který dosud činil 10,8 stupně Celsia. Podobně vysoká teplota byla v Bohumíně, také 12,9 stupně Celsia,“ potvrdil Českému rozhlasu Roman Volný z Českého hydrometeorologického ústavu.

Teplo by mělo vydržet i v dalších dnech, extrémní hodnoty ale už zaznamenány nebudou. Podle Michaely Valachové z ČHMÚ se koncem týdne budou nejvyšší teploty pohybovat kolem 7 stupňů.

„Během zítřejšího dne bude ubývat oblačnosti a bude ustávat déšť, takže by se mohla objevit i polojasná obloha. O víkendu očekáváme další přechod zvlněné studené fronty, takže počítejme s deštěm.“

„V neděli se nám mírně ochladí, takže v polohách nad 600 metrů nad mořem očekáváme postupně srážky smíšené nebo i sněhové,“ doplnila Valachová.

Mezitím moravskoslezští hasiči i dnes odstraňovali následky silného větru. Kvůli popadaným stromům a větvím zasahovali u více než padesáti případů. Nejhorší byla situace na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku.

„Hasiči nadále odstraňovali popadané stromy a větve ze silnic, zasahovali u poškozených elektrických vedeních anebo poškozených konstrukcích střech,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Marek Gašparín.

mta, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme