Rekordní teploty vystřídaly na jihu Moravy bouřky. Lámaly stromy a strhávaly vedení

Na některých místech v Jihomoravském kraji dnes padaly teplotní rekordy, večer pak horký den vyvrcholil silnou bouří. Na Přerovsku a Prostějovsku mají hasiči za sebou desítky výjezdů, několik obcí zůstalo bez proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči odklízejí popadané stromy | Zdroj: ČTK

Hasiči na Přerovsku zasahovali asi na 20 místech. Odstraňovali popadané stromy a větve na silnicích i na cyklostezce u Lipníka nad Bečvou.

Silný vítr také strhával střešní tašky, části Lipníka a Přerova a několik vesnic v okolí zůstaly bez elektřiny. Energetici poruchy postupně odstraňují.

Ve Slupi na Znojemsku bouře shodila špičku kostelní věže a způsobila další škody v řádu milionů korun. Podle velitele tamních dobrovolných hasičů to vypadalo, jako by obcí prošlo malé tornádo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na Přerovsku popisuje reportérka Jana Zemková

Poničená je také střecha kulturního domu a ubytovny, jeden strom spadl na rodinný domek. Na hřbitově bouře shodila několik pomníků a kus zdi. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Nová teplotní maxima dnes na jihu Moravy hlásí sedm stanic. Nejtepleji bylo v Dyjákovicích na Znojemsku, kde naměřili 34,4 stupně Celsia. Ve Strážnici na Hodonínsku rtuť vystoupala na hodnotu o desetinu stupně nižší. Horko bylo i v Brně-Tuřanech a Brně-Žabovřeskách.

Hasiči bojovali s několika požáry ve vyprahlé přírodě. Největší požár zasáhl les u Hodonína. Plameny postupně zachvátily plochu 70 krát 80 metrů, na místě zasahoval také vrtulník.

Jana Zemková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme