Rektorem ČVUT bude 53letý Petr Konvalinka, odborník na konstrukce a dopravní stavby

Nejstarší českou technickou univerzitu, pražské ČVUT, nově povede Petr Konvalinka. Dnes ho zvolili členové akademického senátu školy. Vedení by se měl ujmout v únoru roku 2014 po jmenování prezidentem České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový rektor ČVUT Petr Konvalinka | Foto: ČVUT

O rektorovi hlasovalo celkem 43 senátorů zastupujících pedagogy a studenty osmi fakult a dalších součástí ČVUT. V prvním kole volby získal Konvalinka 31 hlasů.

Jeho soupeř Vojtěch Petráček, současný prorektor pro vědecko-výzkumnou činnost ČVUT, dostal 11 hlasů. Jeden senátor se zdržel hlasování.

„Rád bych poděkoval Akademickému senátu za volbu a důvěru a také za to, že přistoupil k volbě tak, že zvolil hned v prvním kole. Slibuji a chci ČVUT vést tak, aby byla moderní a prestižní technickou univerzitou na prahu 21. století,“ řekl Konvalinka po vyhlášení výsledků.

Ve funkci vystřídá dosavadního rektora Václava Havlíčka, kterému končí druhé volební období a kandidovat už proto znovu nemohl.

Třiapadesátiletý profesor Konvalinka byl přes osm let předsedou Akademického senátu ČVUT. Na této univerzitě vystudoval Fakultu stavební v oboru konstrukce a dopravní stavby, vzdělání si doplnil i na Českém báňském úřadu – mimo jiné v technice odstřelů.

Posledních osm let je profesor Konvalinka vedoucím Experimentálního centra Fakulty stavební. Je autorem pěti skript a dvou desítek prestižních publikací. Je spoluautorem patentů, autorizovaným inženýrem v oboru statika a dynamika konstrukcí.

Podílel se také na řadě konstrukcí v Česku i zahraničí – například na rozhledně Kadlín, pěší lávce v Berouně nebo tří mostů na dálnici Gatwick – Londýn.

Klára Bílá, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme