Řepánkovy slavnosti lákají na sladké řepánky či jízdu po drážce

Svézt se po trati, která dříve sloužila k přepravě řepy, a k tomu se dobře najíst. Tak přesně takový zážitek slibují Řepánkovy slavnosti, za kterými se ještě dnes můžete vypravit do Kolína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladějovská úzkokolejka | Foto: Lukáš Peška

„Jezdíme 3,5 kilometru a tuto trasu jezdíme zhruba 45 minut. Je to hezká projížďka, hezkou krajinou kolem lesa a mezi poli,“ prozradil úvodem Tomáš Vanča. Ten patří k nadšencům, kteří před pár lety přišli s myšlenkou obnovit část Polabské úzkokolejky, která dříve sloužila k přepravě řepy z polí do cukrovarů.

Nápad se skutečně povedlo zrealizovat a přesvědčit se o tom můžete na kolínském předměstí Sendražice, kde se stačí usadit do jednoho z vagónů a poté si užít onu nostalgickou jízdu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Trnka zve na Řepánkovy slavnosti do Sendražic

„Myslím, že maximální zážitek mají děti. My jsme sem přijeli až z Prahy a jsme velice spokojení,“ svěřují se cestující, kteří se po úzkorozchodné železnici projeli včera. Šanci ale máte ještě dnes. Druhým dnem totiž na řepařské drážce pokračují každoroční Řepánkovy slavnosti.

Na nádraží je možné samozřejmě také polabskou specialitu v podobě sladké buchty ochutnat. „Je to buchta, naplněná takovým sladkým protlakem z cukru, cukrové řepy a maku,“ vysvětluje Tomáš Vanča, co to řepánky vlastně jsou.

Kolínská řepařská drážka hostí Řepánkovy slavnosti až do 16 hodin.


Zvětšit mapu

Michal Trnka, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme