Restaurace Družba v Uherském Brodě prý zůstane zavřená. Rozhodl provozovatel

Restauraci Družba v Uherském Brodě už nechce provozovatel Pavel Karlík znovu otevřít. Po skončení policejního vyšetřování prý zůstane zavřená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie hlídá vchod do restaurace Družba v Uherském Brodě (na snímku z 26. února) | Foto: ČTK

Místní se netají tím, že by do Družby víckrát jít nechtěli: „Myslím, že se teď budou bát jít chodit do jakékoli restaurace,“ říká jedna z místních žen.

„Ani ne, to bude dlouho trvat, než to všechno pomine,“ míní další z obyvatel Uherského Brodu.

Také Pavel Karlík, který restauraci Družba vedl posledních devět let, si chtěl nechat původně na rozhodování o osudu restaurace týden. Nyní názor změnil. Důvodem je prý otřesný zážitek, se kterým se jen těžko vyrovnává.

„Viděl jsem staršího člověka s knírkem, s nataženou rukou, ve které měl krátkou zbraň a střílel směrem k hostům. Tak jsem padl na kolena, po kolenou jsem došel do kuchyně, tam byly dvě kuchařky. Stoupl jsem a říkám, okamžitě utíkejte. Mezitím se pořád ozývaly výstřely, „ vzpomínal na tragický moment provozovatel restaurace Pavel Karlík.

Jedna z kuchařek ještě stačila otevřít provozní dveře do zázemí, kterými pak unikli další hosté.

Obyvatelé Uherského Brodu uctili včera památku obětí úterní střelby benefičním koncertem. Honoráře se vzdalo i trio slovenských operních pěvců La Gioia. Výtěžek pomůže rodinám osmi lidí, které šílený muž postřílel.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme