Restaurátoři dokončili nový sál na hradě v Ledči nad Sázavou

Nový reprezentační salonek dokončili restaurátoři v přízemí severního paláce na ledečském hradě. Prostor, který bude sloužit svatebním obřadům a jiným významným událostem, musí ještě zkontrolovat památkáři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zrekonstruovaný salonek na hradě v Ledči nad Sázavou | Foto: Hana Mikulincová

Nově zrekonstruovaný sál je celý stylizován do 19. století. „Vylouplo se nám z toho 19. století díky výzdobě stropních omítek,“ vysvětlil kastelán Luděk Šíma.

Do tohoto období bude zapadat i vyřezávaný nábytek, který zatím v Ledči nad Sázavou chybí. Zařízení se muselo prozatím zapůjčit z hradu Karlštejn.

„V tuto chvíli ještě čekáme na dovybavení mobiliářem. Výroba trvá pět až šest měsíců, tak jsme si museli zapůjčit nábytek z Karlštejna, abychom mohli využívat salonek už přes zimní měsíce,“ uvedl Šíma.

Přehrát

00:00 / 00:00

O otevření nového sálu na hradě v Ledči nad Sázavou se zajímala Hana Mikulincová

Plány města na využití nového salonku představil sociálnědemokratický starosta Petr Vaněk. „Město získalo na hradě reprezentativní prostory, kde se mohou udávat svatby nebo předávání maturitních vysvědčení našim gymnazistům.“

Hana Mikulincová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme