Restaurátoři ukážou v Olomouci, jak na červotoče nebo tesaříka

V Česku jedinečný veletrh Renova představí ode dneška v Olomouci novinky i osvědčené postupy při obnově památek. Odborníci z celé republiky budou předvádět speciální technologie, nástroje a materiály potřebné pro údržbu historických budov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dřevo na zpracování | Foto: Corel GALLERY

Letos se veletrh Renova zaměří na řezbářství, truhlářství, stavební restaurátorské, osvětlovací a impregnační techniky a technologie.

Řezbou zdobený nábytek tu budou přímo před zraky návštěvníků vyrábět studenti Střední školy řezbářské z Tovačova.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Blanky Mazalové

Odborníci i laici určitě ocení ukázku unikátní technologie termosanace - horkovzdušné metody používané při ochraně dřevěných konstrukcí napadených dřevokazným hmyzem.

Ukázka bude podle jednoho z manažerů výstavy Zdeňka Jindráka atraktivní - tesaříka v akci nejen uvidí ale také uslyší. „Doveze se dřevní hmota s larvami tesaříka, ta se dá do skleněného boxu a návštěvníci je mohou spatřit i slyšet, jelikož si dají na uši sluchátka a zesilovacími přístroji dojde k tomu, že budou slyšet larvy, jak chroupají dřevní hmotu,“ popisuje.

Komu ukázka stačit nebude, dozví se víc o této metodě z úst odborníků na semináři Historické krovy a dřevostavby a nové možnosti jejich zachování.

Blanka Mazalová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme