Režisér Troška natáčí v Českém rozhlase další rozhlasové večerníčky

Děti i dospělí se mohou těšit na další díly rozhlasových jihočeských večerníčků podle knihy Báry Stlukové Pohádky z jižních Čech a Šumavy aneb Vyprávění kapra Jakuba. V českobudějovickém studiu Českého rozhlasu se dnes natáčelo dalších dvanáct pohádkových příběhů pod režijním vedením Zdeňka Trošky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Zdeněk Troška natáčí v Českém rozhlase České Budějovice sérii rozhlasových pohádek

Režisér Zdeněk Troška natáčí v Českém rozhlase České Budějovice sérii rozhlasových pohádek | Foto: Jana Matznerová

„Všichni ty svoje postavičky vykouzlí tak, aby to dítě mělo představu jako i obrazovou. Je to silně a dobře udělané. K tomu se přidá nějaká hezká melodie. Dítě si potom samo ve své fantazii představuje obrazy, které by jinak přečetlo z plátna. Myslím, že děti mají zase další sbírku krásných Hajajových pohádek,“ říká Troška.

Nové rozhlasové večerníčky zavedou posluchače například do Dolního Bukovska nebo na Příbramsko.

„Samozřejmě některá z těch míst jsou aktivními členy pohádkového království. To je taková základní zásada. Samozřejmě jsou tam i další místa, která jsou třeba menší a cestovní ruch tam není tak rozvinutý, přesto jsou ale zajímavá," říká spisovatelka Barbora Stluková.

Dost často se snažím místo zobrazit tak, aby posluchač měl touhu se tam podívat, aby měl pocit, že ten kraj je jeho nebo že si k němu může vytvořit pozitivní vztah,“ dodává.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme