Řidič MHD v Plzni nadýchal 3 promile alkoholu. Poškodil také autobus, když s ním najel do pole

V policejní cele skončil řidič městského autobusu, který nadýchal téměř 3 promile alkoholu. Policie zastavila v Plzni autobus v sobotu večer poté, co ji zavolal jeden z cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po silnici jezdí stovky aut denně včetně linkových autobusů | Foto: Michal Polášek

Na to, že s řidičem městského autobusu není něco v pořádku, přišli cestující, když vůz sjel ze silnice do pole. Přestože řidič autobus poškodil, pokračoval ještě několik kilometrů v jízdě směrem do centra Plzně. Poté ho zastavili policisté, které přivolal právě jeden z cestujících.

„V půl deváté večer byl na Americké třídě zastaven pětačtyřicetiletý řidič autobusu městské hromadné dopravy. Policisté jej vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Odborné měření bylo s pozitivním výsledkem 2,95 promile alkoholu v krvi. Případem se zabývají plzeňští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dopravní podnik s řidičem okamžitě ukončí pracovní poměr. „Můžeme to označit za mimořádné lidské selhání. Jsme velmi rádi, že se nikomu ze zúčastněných cestujících nic nestalo. Během následujícího týdne by mělo být jasné, k jaké výši škody došlo. Stoprocentní část pak budeme po tomto řidiči vymáhat,“ řekla mluvčí Kateřina Fránová.

Tereza Janouškovcová Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme