Řidiče jedoucí do centra Tábora čeká několikakilometrová objížďka

Řidiči musí v Táboře počítat s dalšími dopravními komplikacemi. Kvůli rekonstrukci Křižíkova náměstí je pro auta zcela uzavřena Palackého ulice. Jediná možná příjezdová cesta do historického centra vede po několikakilometrové objížďce kolem řeky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Tábor - radnice

Město Tábor - radnice | Foto: tabor.cz

Následujících pět až šest týdnů bude podle starosty Tábora Jiřího Fišera z politického hnutí Tábor 2020 nejhorším obdobím realizace celé stavby.

"Takže otevřeně připravuji veřejnost a řidiče na opravdu velmi složité období," potvrzuje starosta.

Pro řidiče jedoucí z náměstí se podle starosty toho moc nemění. „Ten může jet tak, jak bylo to omezení dosud. Ale problém je pro toho, kdo chce na Staré město zajet. Protože se tam už nedostane, do Palackého ulice. Takže jediná možnost, jak se v tuto chvíli na Staré město dostat, je sjet dolů k řece, nahoru Bechyňskou ulicí k pivovaru a od pivovaru na Staré město,“ popisuje starosta.

Dlouho očekávaná rekonstrukce Křižíkova náměstí začala 4. března. Náklady mají dosáhnout 34 milionů korun. Rekonstrukce, která by měla po svém dokončení přinést i zklidnění této dopravně kritické části města, potrvá až do poloviny letních prázdnin, tedy do konce července letošního roku. Řidiči do této doby musí počítat s dopravními uzavírkami v různých režimech.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme