Řidiče mezi Prahou a Karlovými Vary zdrží dopravní omezení. Očekávají se kolony

S omezením musejí ode dneška počítat řidiči na hlavním silničním tahu mezi Prahou a Karlovými Vary. V blízkosti Lubence a Bošova stavbaři zužují silnici kvůli dokončování nového úseku rychlostní komunikace. Dlouhé kolony se dají očekávat v obou směrech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlostní silnice R6 | Foto: Regionální stavební sdružení Karlovy Vary

Pan Jaromír jezdí za prací z Karlových Varů do Prahy prakticky denně. Rozestavěnou rychlostní silnici a objížďku u obce Lubenec vnímá na nutné zlo. Na Jaromíra a další motoristy ale čeká další zkouška ohněm. Stavbaři začínají napojovat starý úsek silnice 1. třídy na novou rychlostní komunikaci.

„Jedná se o klasické propojení po polovinách, kdy přes den to budou řídit regulovčíci stavby a přes noc bude doprava puštěna na semafory,“ říká Lukáš Hnízdil z krajské pobočky Ředitelství silnic a dálnic a vysvětluje, že stavbaři frekventovanou komunikaci dočasně zúží a dopravu omezí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dopravním omezení na R6 u Lubence natáčel Zdeněk Trnka

Odborníci očekávají v místech propojování silnic dlouhé kolony vozidel. Také proto podle Lukáše Hnízdila budou chtít stavbaři pracovat rychle: „Reálně uvažujeme, že omezení bude trvat pět až sedm dní.“

Nový úsek rychlostní silnice je už dávno v provozu ve středních Čechách. Na hranici Karlovarského kraje jde ale teprve o první čtyři kilometry. Například pan Václav z Lubence způsob stavby kritizuje:

„Nemá to logiku. Ten úsek na nic nenavazuje. Podle mého názoru by se mělo začít v Novém Strašecí, kde končí dálnice, a pokračovat dál. Takhle je to pět šest kilometrů, a v podstatě nic to nevyřeší.“

Úsek rychlostní komunikace R6 u Lubence má být pro motoristy otevřen na přelomu října a listopadu. Nelogicky samostatně by ale neměl stát příliš dlouho.

„Navazující úsek obchvatu Lubence o délce pěti kilometrů plánujeme zahájit v příštím roce,“ vysvětluje Lukáš Hnízdil.

Motoristy projíždějící obcemi Lubenec a Bošov žádá v průběhu dopravního omezení o snížení rychlosti a opatrnost.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme